خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

مقایسه کتیبه ها و آثار هخامنشی با آیات قرآن کریم

   

  مقایسه کتیبه ها و آثار هخامنشی با آیات قرآن کریم

   

  وقتی به نوشته ها و کتیبه های  کوروش ، داریوش و خشایار عمیق نگاه کنیم و آنرا با برخی آیات قرآن مقایسه کنیم ، در شگفت خواهیم ماند از این همه شباهت و البته درس بزرگی از آن خواهیم گرفت . درسی که به همه بشریت می آموزد که سرزمین ایرانیان مهد خدا پرستی و یکتا پرستی بوده است .  

  مثلا در منشور کوروش شما به جمله ای برخورد می کنید با این کلمات که : هر کسی مسوول اعمال خویش است و حالا شما همین جمله را در کنار آیه ای از سوره صافات قراردهید آنجا که خدا می فرماید : وما تجزون الا ما کنتم تعملون یعنی هرکسی مسوول اعمال خویش است و نان از کشته خود می خورد و یا جملاتی را که در کتیبه داریوش و خشایار می بینید ، با آیات قرآن مقایسه کنید : مثلا : بنام آنکه انسان را آفرید 1، بنام آنکه آسمان را برافراشت 2، بنام آنکه زمین را مسطح خلق کرد 3، بنام آنکه شادی را آفرید 4 و یا آنجا که داریوش یه پسرش وصیت می کند هر کس باید آزاد باشد و از هر کیش(دین) که میل دارد پیروی نماید .5

  ۱- سوره علق : اقرا باسم رب الذی خلق خلق الانسان .... (بخوان بنام آنکه انسان را آفرید)

  ۲- سوره غاشیه آیه ۱۸: ... و الی السماء کیف رفعت ...(آیا نمی بینید کی آسمان را برافراشت ؟ )


  3- سوره  غاشیه آیه ۲۰: ...والی الرض کیف سطحت ...(آیا نمی بینی کی زمین را مسطح خلق کرد ؟)

  4- سوره نجم آیه۴۳ : ...منم که می خندانم (شادی را خلق می کنم)

  5- سوره  بقره آیه 256: لااکراه فی الدین ... (درقبول دین اجباری نیست)

  و یا در فروهر وقتی خوب بنگریم می بینیم که پیرمردی (مغ یا همان مرجع دینی ما) در حالیکه حلقه عهد را (حلقه عهد است برای همین در سراسر زمین وقتی هر زن و شوهری به همسری یکدیگر در می آیند با در دست کردن حلقه به دست چپ یکدیگر نسبت به وفاداری به یکدیگر تعهد و عهد ابدی می بندند ) به دست چپ دارد با دست راستش به سوی آسمان دارد با خدای خویش گفتگو می کند که خدایا من آن پیمانی راکه روزازل ازمن گرفتی به آن متعهد و وفادارم.

  سوره یس : الم اعهد الیکم یا بنی آدم ....آیا من از شما فرزندان آدم (انسانها) عهد و پیمان نگرفتم؟ و یا سوره اعراف آیه 172 آنجا که می فرماید : إِذْ أَخَذَرَبُّکَ مِنْ بَنی آدَمَ مِنْ ظُهُورِهِمْ ذُرِّیَّتَهُمْ وَ أَشْهَدَهُمْ عَلی أَنْفُسِهِمْ أَلَسْتُ بِرَبِّکُمْ قالُوا بَلی الست بربکم یعنی آیا پروردگارتان از شما پیمان نگرفت که من پروردگار شمایم ؟ و انسانها جواب دادند بلی و همینطور وقتی به حلقه کمر او می نگریم که نشان از این دارد که ما از آسمان آمدیم و به سوی آسمان می رویم یاد این آیه از سوره قرآن افتادم که خداوند می فرماید : سوره بقره : انا لله و انا الیه راجعون یعنی : ما از خداییم و به سوی خدا می رویم . ویا زمانیکه به بال فرشته گونه فروهر می نگریم به این معنا که روح انسان از بالا در آن دمیده شده ناخودآگاه به یاد این آیه از قرآن افتادم که : سوره : حجر آیه 29 ... نفخت فیه من روحی ... یعنی ای انسان من از روح خودم درتو دمیدم  .

  تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل !!!!!!!

   

   


  این مطلب تا کنون 26 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : سوره ,بنام ,آنکه ,آسمان ,قرآن ,انسان ,بنام آنکه ,آیات قرآن ,قرآن افتادم ,آنکه انسان ,اعمال خویش ,
  مقایسه کتیبه ها و آثار هخامنشی با آیات قرآن کریم

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر